Léčebné masáže a zábaly

 

    MASÁŽE

 

        Relaxační masáž

Dotek je od nepaměti tou nejpřirozenější formou komunikace. už od narození jej vnímáme a přijímáme. Masáž nám dovoluje prokázat péči a starostlivost a nůže mít hluboký vliv na zdraví a dobrou náladu. Podporuje duševní i tělesnou pohodu člověka. Pomáhá odstraňovat blokády, bolest, napětí ve svalech, ovlivňuje i trávicí trakt, krevní oběh, poruchy spánku i celkový neklid a nesoustředěnost. Přestože má masáž blahodárné účinky, existuje několik případů, kdy bychom se jí měli vzdát.

Na masáž nechoďte v případě, kdy máte:                     

 •    horečku nebo jakékoliv závažné onemocnění
 •    edém, akutní zánět nebo pohmožděninu
 •    otevřenou ránu či mokvající ekzém
 •    akutní bolest zad, vystřelující do hýždí nebo nohou
 •    bulky bez diagnózy
 •    zánět žil, trombózu
 •    těhotné ženy v prvním trimestru
 •    jste těsně po jídle

 

        Aromaterapie

Aromaterapie je velmi příjemná, voňavá, relaxační, tonizující i léčebná metoda, kterou zná už několik tisíc let celá východní Asie, Egypťané i řada domorodých černošských a indiánských kmenů. Dodnes je symbolem meditativního způsobu života např. v Indii, Nepálu či Tibetu. Aromaterapie v praxi podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu a harmonizuje tělesné a duševní pochody. Využívá vlastností přírodních éterických olejů a působí preventivně. Vůni a doteky potřebuje k životu každá lidská bytost a záleží jen na Vás, v jakých dávkách si tyto příjemné věci dopřejete. Aromaterapie je vhodná pro každého, kdo si chce na chvíli odpočinout, nechat zastavit čas a unášet se za zvuků příjemné relaxační hudby a ve voňavém prostředí načerpat sílu a pozitivní energii do dalších dnů. Je určena každému, kdo chce využít sílu přírody pro své zdraví.

 

        Lávové kameny

Při masáži se používají horké lávové kameny nahřáté ve vodní lázni při cca 55°C, kterými za pomocí vonného oleje masírujeme postupně celé tělo a následně přikládáme na různá místa. Pro muže se používají oleje ze santalového dřeva nebo jasmínu, pro ženy je vhodný olej z marocké růže nebo růžového dřeva. Teplo prostupuje celým tělem a dokonale uvolňuje.

 

        Medový relax

Pro svou mnohostrannost je stále více vyhledávanou procedurou. Med používali už naši předkové jako dostupný léčebný prostředek nejen k jídlu, ale i k podpoře imunitního systému. Medový relax je příjemná hřejivá procedura. Med se na tělo nanáší horký a postupně se zapracovává do pokožky. Po chvíli, kdy by už klasická masáž nebyla pokožce příjemná, protože med postupně tuhne, přechází se na techniku tzv. razítkování dlaní ruky. Tato technika simuluje částečně reflexní aktivaci pokožky. Pro citlivější klienty může být bolestivá, ale čím déle klient tuto část vydrží, tím účinnějšího efektu detoxikace dosáhneme. V praxi to znamená, že doslova dlaní taháme škodliviny z těla ven. Je to také jediná masáž, na kterou můžete přijít, i když jste nemocní. Velmi vhodná je při virózách, alergiích, rýmě, bolestech v krku, zánětech močového měchýře, gynekologických problémech, plicních onemocněních, ekzémech, lupénce i akné. Ve všech těchto případech je výborným léčebným prostředkem, urychluje hojení a průběh nemoci. Velmi vhodným doplňkem masáže je zábal. Medovou masáž doporučuji zejména dětem. Přispívá k podpoře imunitního systému, uklidňuje, hřeje a hladí a patří jednoznačně do kategorie léčebných a detoxikačních masáží.Velmi vhodná je také pro děti.

 

        Indická masáž hlavy Champi

 

Tradiční indická masáž hlavy je součástí ájurvédského učení a je známá více než 1 000 let. Je zázračným lékem na fyzické i psychické problémy pro všechny věkové kategorie - muže, ženy, děti i seniory. Vždy je potřeba přihlédnout k aktuálnímu zdravotnímu stavu i psychickému rozpoložení každého klienta, protože při této masáži dochází k oboustrannému velkému přenosu energie. Na hlavě, obličeji a krku se nachází velké množství reflexních bodů. Vedou zde meridiánové dráhy žlučníku, jater, žaludku, tlustého a tenkého střeva, trojitého ohřívače, močového měchýře a také velké množství nervových zakončení, která můžeme snadno stimulovat. Je velmi vhodná také pro hyperaktivní děti, při poruchách učení, nočním pomočování, neklidu ve spánku, koktavosti, poruchách řeči a u jiných psychických problémů. Senioři uvítají pozici vsedě, která je pro ně vzhledem k pohyblivosti nebo problémům s tlakem výhodnější.

 

        Antistresová masáž obličeje

Jak už název napovídá, jde o hluboce uvolňující léčebnou masáž obličeje a přední části krku, která odstraňuje napětí a stres, chronické bolesti hlavy, nespavost, neklid a zlepšuje soustředění. Doporučuji provádět v kombinaci s indickou masáží hlavy Champi. 

 

        Masáž vsedě - AMMA

AMMA masáž pochází z východu, má mnoho předností, využívá znalosti meridiánových drah a důležitosti akupunkturních bodů na nich, takže je schopná rychle osvěžit a dodat energii. Lze ji provádět prakticky kdekoliv, vzhledem k tomu, že ošetřovaný klient zůstává oblečený, mohu přijet na pracoviště nebo domů. Zvláště vhodná je také pro seniory a pro pacienty se sníženou mobilitou. Doba trvání masáže je asi 15 - 20 minut a pokud si ji dopřáváte pravidelně 1x týdně, má mimořádný účinek na vyváženost činnosti pravé a levé mozkové hemisféry. Dostane Vás do pevnějšího kontaktu s okolím a se sebou samými.

 

        Těhotenská masáž

Těhotenství je nejkrásnější období v životě každé ženy. Kromě radostného očekávání příchodu děťátka s sebou nese také velkou zátěž na bederní oblast, kyčelní klouby, žilní systém a chodidla. Existuje celá řada druhů masáží, které může nastávající maminka využívat. V prvním trimestru se masáže nedoporučují, protože dochází k většímu prokrvení organismu a to by mohlo vést ke krvácení. Od 4. měsíce je už masáž bezpečná, pokud se nejedná o rizikové těhotenství. Vhodné jsou masáže zad, ramen, krční páteře, nohou, chodidel a masáž břicha podporující elasticitu kůže. Velmi vhodná masáž je s použitím aromaterapie - tzn. vhodných vonných olejů podporujících zdravý průběh těhotenství.                                                                                                                                                                                                                              Každou masáž provádím po dohodě s maminkou, dle její potřeby, délka masáže je individuální od 20 do 90 minut.

 

        Masáž kojenců, batolat a větších dětí

Každé miminko ihned od prvního okamžiku narození touží po láskyplném doteku. Ten mu hojně dopřává maminka. Někdy však pouhý něžný dotek nestačí. Proto byla vyvinuta Baby masáž, sestava cílených jemných doteků, které stimulují imunitní systém děťátka, krevní oběh a zlepšuje činnost vnitřních orgánů,

 

uvolňuje svalstvo - zlepšuje koordinaci pohybů. Upřednostňuji individuální přístup ke každému dítěti. Na rozdíl od skupinových terapií je výhodou, že v místnosti je přítomen pouze jeden nebo oba rodiče, což je pro dítě z hlediska intimity velmi důležité. Masáž je zároveň instruktáží a ukázkou hmatů i cviků, které potom může provádět maminka sama. Výhodou je také, že mohu s rodiči přímo konzultovat a řešit daný problém - např. problémy s kojením, spánkový režim, hyperaktivitu apod. Výsledkem této spolupráce je spokojené, usměvavé a voňavé miminko.                                                                                                                                                                                                                   

Na masáž  sebou přineste 1 látkovou plenu nebo jednorázovou podložku.               

Cena jedné konzultace s ukázkou masáže a cvičení je 250 Kč.

Lekce pro rodiče - 5 návštěv - cena za 1 je 200 Kč.

 

       Lymfatická masáž

Lymfatický systém je stále opomíjen a nedoceňován. Mnoho lidí ani neví, že kdyby jejich tělo bylo  správně odvodněno, váha může klesnout o několik kg ve velmi krátké době. Ruční manuální lymfodrenáž je jemná masážní technika, při které dochází k odtoku toxických látek a přebytečné  tekutiny z těla ven. Podporuje detoxikaci, pomáhá proti otokům, celulitidě, nadměrnému zadržování vody v těle a chronické únavě i jako prevence křečových žil. Tato terapie je velmi účinná i za pomocí baněk, které mají silný vypouštěcí efekt. Pro rychlý nástup detoxikace je vhodná série 10 ošetření 2x týdně a následně 1x měsíčně udržovat a čistit lymfatický systém preventivně.

        Masáž není vhodná pro:

 •   těhotné ženy a kojící matky
 •   při otocích způsobenách onemocněním ledvin, srdce nebo jater
 •   po žilní trombóze a viditelných varixech
 •   při onkologických onemocněních
 •   při otevřených ranách a defektech kůže                                                                                                                                                                                   Každé ošetření má individuální průběh a záleží na aktuálním zdravotním stavu klienta. Je nutné připojit k masáži nejen zvýšený pitný režim, ale také doplňující detoxikační prostředky a vhodné pohybové aktivity.
 

        Baňkování

Je velmi stará metoda pocházející z Tradiční čínské medicíny. Jedná se o přikládání skleněných baněk s nahřátým vzduchem, v nichž se ochlazováním vytvoří podtlak, jenž způsobí přisátí baňky na pokožku. Baňkami se dá i masírovat. Záda se před aplikací namažou emulzí nebo olejem a přisátou baňkou se pak jezdí ve svislé ose většinou podél páteře a krouží se jí nad citlivými místy. Sázení baněk je dobrou, osvědčenou metodou, při které se odvádí jedovaté látky ven z těla.

 

 

        Gua-sha čínská masáž

Tato masáž je v Číně velmi oblíbená. Gua - znamená škrábat a sha je horko. K masáži se používá destička z jadeitu. Dříve bylo poškrabávání jadeitem určeno pouze čínským císařům a vysokým hodnostářům. Gua-sha byla jedním z největších tajemství východní medicíny. Jadeit má pozitivní vliv na ledviny a močový měchýř. Je proto vhodný k odvodnění těla.Léčí také potíže se zažíváním. Při použití třezalkového oleje příznivě působí na náš duševní stav, nervový systém, zmenšuje reakce na stres, zlepší krevní oběh, látkovou výměnu a vylučování moči. Gua-sha celkově detoxikuje organismus a zvyšuje imunitu. Během poškrabávání se objevuje různá intenzita zarudnutí kůže. Barva naznačuje, o jak velký problém se v daném místě jedná. Metodu lze použít na všech místech těla, účinek je velmi podobný jako u baňkování. Masáž, přestože je krátká, bývá velmi účinná.Doporučuji jako nezanedbatelnou součást očistných kúr. 

 
      

        Meridiánová masáž

Jde o terapeutickou metodu, která má kořeny v Tradiční čínské medicíně. Provádí se kovovou nebo dřevěnou tyčinkou, kterou se masírují jednotlivé meridiány, tzn. 12 hlavních drah - šest jinových a šest jangových meridiánů. Jsou uspořádány párově, tedy vždy po obou stranách těla (vpravo a vlevo), tzn. velký energetický okruh včetně střední přední a střední zadní dráhy (malý zadní okruh). Meridiány tedy tvoří neustálý energetický oběh. Energie (čchi) proudí v přesně určených drahách na těle a stává se součástí jednotlivých orgánů, oživuje je a udržuje ve vzájemné harmonii. Pokud energie plynule protéká - jsme zdraví. Při špatném průtoku energie nastává přebytek nebo nedostatek energie. Pokud se budou tyto změny (přebytek a nedostatek) neustále prohlubovat, dochází po určité době k postižení celého oběhu a nastává nemoc. Cíleným působením na jednotlivé oblasti na meridiánových drahách můžeme ovlivnit činnost všech orgánů v těle a obnovit plynulý tok energie.

 

        Prevence syndromu karpálního tunelu

Bolest v oblasti karpálního tunelu určitě zažilo mnoho z Vás. Tento problém je v poslední době čím dál častější. Znají ji lidé denně pracující u počítačei těžce pracující. Z hlediska přírodní medicíny je příčinou zánětlivého onemocnění některých měkkých tkání karpálního tunelu (kromě mechanického poškození) překyselení organismu.

Vytvořila jsem sestavu pro PREVENCI a LÉČENÍ A MECHANICKÉ ZLEPŠENÍ pohyblivosti celé této oblasti.             

 1. CELKOVÉ ODKYSELENÍORGANISMU
 2. AKTIVACE BODŮ, které jsou spouštěčem problémů
 3. MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ
 4. ZMĚNA STRAVOVACÍCH NÁVYKŮ + vzorový jídelníček
 5. BYLINKY + doplňky stravy
 6. SESTAVA CVIKŮ
 7. NÁCVIK SPRÁVNÉHO DÝCHÁNÍ  

Ke každému klientovi přistupuji individuálně, protože i když je bolest relativně stejná, vyvolávací příčiny jsou u každého člověka jiné a k dokonalému uzdravení je důležité najít kořen tohoto problému.

Na konzultaci si s sebou vezměte pohodlné oblečení.

 

   ZÁBALY

Medový zábal nejen hydratuje, ale i detoxikuje. Je vhodný při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu nebo onemocnění, při napětí a neklidu. Je absolutní výživovou bombou pro vysušenou pokožku těla.

Skořicový zábal je velmi účinný v boji proti celulitidě a spalování podkožního tuku. Podporuje krevní oběh a tím odvádí toxické látky ven z těla.

Bahenní zábal z mrtvého moře obsahuje velké množství minerálů a solí z mrtvého moře a má silné čistící účinky. Aktivuje lymfatický systém a dochází k okamžité reakci organizmu.

Čokoládový zábal významně tonizuje, vypíná a vyhlazuje pokožku, zpomaluje stárnutí kůže (pokožka se zbavuje šupin a odumřelých buněk), působí na uvolnění cév a tím snižuje krevní tlak a navodí dobrou náladu.

Jogurtový zábal s medem je vhodný při akné, ale i při vyčerpání, stresu nebo onemocnění. Detoxikuje organismus a podporuje imunitní systém.

Kontakt

Agapé - regenerace a poradenství Školní 492
Zlín
76001
tel.: 724 766 981 email: agape.zlin@email.cz